Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Conte: Pragnę zbudować zespół na przyszłość

Antonio Conte twierdzi, że chce powtórzyć sukces Jose Mourinho z pierwszej jego przygody z Chelsea i zbudować drużynę, która wygrywać będzie jeszcze wiele lat. Włoch zaapelował również o dobre przyjęcie Portugalczyka na Stamford Bridge. 

 

Pomimo zwolnienia w grudniu poprzedniego roku, Mourinho, pozostaje najbardziej utytułowanym trenerem w historii Chelsea. Jego następca, Antonio Conte, ma nadzieję, że dane mu będzie pozostawić swoją spuściznę na Stamford Bridge. 

 

"Jose był bardzo ważnym trenerem w historii Chelsea" - powiedział Conte. 

 

"Mam nadzieję, że będę mógł pracować z klubem przez wiele lat i zbudować tu coś równie ważnego, dla teraźniejszości i przyszłości." 


"Ważne jest również, żeby mieć czas na budowę i pracę. A żeby zbudować coś wielkiego musimy pracować bardzo wiele i bardzo ciężko." 

 

"Podpisałem z klubem kontrakt na trzy lata i planuję to pozostać przez te trzy lata i wnieść sukces do klubu." 

 

Conte zaapelował również o dobre przyjęcie Mourinho, gdy w niedzielę powróci na Stamford Bridge po raz pierwszy od pamiętnego zwolnienia w grudniu poprzedniego roku: 

 

"Gdy wygrywasz z klubem trzy mistrzostwa, pozostajesz w ich sercach, to absolutnie normalne." 

 

"Mam do niego bardzo duży szacunek, jest świetnym menedżerem. W swojej karierze wygrał bardzo wiele i zasługuje na maksymalny szacunek." 

 

"Zasługuje również na dobre przyjęcie, napisał znaczną część historii tego klubu. Jednak po pierwszym gwizdku stanie się taki jak inni gracze United – wrogiem, w sportowym sensie." 

 

John Terry nie pojawił się na placu gry w meczu z Leicester i może spędzić mecz przeciwko Manchesterowi United również na ławce rezerwowych, ale Conte uważa, że Anglik pozostaje niezwykle ważną postacią dla drużyny, niezależnie od tego, czy obecnie znajduje się na boisku. 

 

"To normalna sytuacja. Dla przykładu, gdy ja byłem kapitanem jako piłkarz, również często się zdarzało, że zaczynałem mecz na ławce rezerwowych. Mimo to zawsze starałem się pomóc trenerowi i drużynie stworzyć odpowiednią atmosferę. " 


"John jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Kiedy jesteś kapitanem musisz mieć bardzo duże zaangażowanie. Ważne jest, aby pokazywać to zaangażowanie nie tylko na boisku, ale również poza nim. Według mnie John jest bardzo ważnym zawodnikiem i kiedy stawiam na niego, moje oczekiwania zawsze są wysokie." 


Conte wprowadził pod nieobecność Terry'ego dość obcą dla Anglika formację z trzema obrońcami. Jednym z nich jest David Luiz, który powrócił w sierpniu do Chelsea po dwóch latach spędzonych w PSG i mimo, że u Mourinho nie mógł liczyć na miejsce pierwszym składzie, Włoch stawia na niego regularnie. 

 

"Powrót do Chelsea to dla Davida wielkie wyzwanie" - powiedział Conte. 

 

"Zaliczył dobry początek, z dużą koncentracją, skupieniem i chęcią pokazania, że decyzja o powrocie była dobrym wyborem." 

 

"Jest bardzo dobrym zawodnikiem, z dobrą techniką. Dzięki niemu możemy zaczynać ataki od obrony, a jest to coś co bardzo lubię. Jest dla mnie również bardzo dobrym obrońcą. Pracujemy z nim codziennie, tak jak z innymi obrońcami, aby pozostawał skupiony przez każdą minutę meczu."

Źródło : SkySports

23.10.2016 | 14:16 | Starkiller
0 komentarzy
Szukaj według tagów:
Conte, Mourinho, luiz, Terry, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Brak komentarzy, bądź pierwszy !