Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Conte: Będę stawiał na młodych

Antonio Conte obiecuje, że młodzi zawodnicy będa mieli szanse na pokazanie swojego talentu...


Conte na swoim stanowisku zastąpił, wielokrotnie krytykowanego za niewprowadzanie do pierwszego zespołu młodych graczy, Jose Mourinho. Mimo wielu sukcesów juniorskich drużyn Chelsea, niewielu zawodników akademii The Blues miało szansę debiutu w pierwszej drużynie. Nowy menedżer zadeklarował jednak, że teraz sytuacja ulegnie zmianie.

 

"W Chelsea jest wielu bardzo perspektywicznych graczy, dlatego tym bardziej nie rozumiem, dlaczego tylko kilku z nich miało dotąd okazję do debiutu w pierwszym zespole." - powiedział Conte w rozmowie z ESPN.

 

"To niezwykle ważne, bo Chelsea dysponuje świetną akademią. Dla trenera pierwszego zespołu to świetne źródło."


"Ważne jest jednak, by młodzi piłkarze pokazali, że zasługują na grę w pierwszym zespole. Ale ja uwielbam pracować z młodymi i pomagać im się rozwijać. Oni muszą pokazać, że młody zawodnik też może pełnić waża rolę w drużynie."  - dodał Conte.

 

"Ja nigdy nie miałem problemów z prowadzaniem młodych do pierwszej jedenastki. Weźmy dla przykładu Paula Pogbę. Przybył do Juventusu gdy miał 18 lat i po trzech miesiącach już był podstawowym zawodnikiem pierwszego składu." - zakończył Włoch.


Źródło : Metro

29.07.2016 | 14:08 | Starkiller
3 komentarzy
Szukaj według tagów:
Conte,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Starkiller
2016-07-30 12:46:13

Costa narzeka na ból pleców i nie zagra z Realem.

Dodał: Patryk
2016-07-30 12:15:23

Chciałbym w to wierzyć, ale może być ciężko z wprowadzaniem młodzieży. Po pierwsze mamy dalej zbyt szeroką kadrę, a Conte jeszcze chce kilka nowych twarzy w zespole. Dla Rubena już brakuje miejsca i przez to jest sprawdzany jako napastnik. Jeżeli dla RLC brakuje miejsca to nie wiem co musiałoby się stać, żeby Chalobach się przebił chociaż na ławkę. Traore być może zostanie wypożyczony do Ajaxu jako zastępstwo za Milika. Zostają Kenedy i Aina. Brazylijczyk znowu będzie walczył o pozycję z Mosesem, Pedro i Edenem. Największe szanse będzie mieć Ola (na tą chwilę rzecz jasna), bo boki obrony mamy w opłakanym stanie.

Dodał: kazikx
2016-07-30 03:06:43

\"Będę stawiał na młodych\". Podoba mi się:) Conte mówi jak Franciszek:) Jest ktoś z Was na ŚDM w Krakowie? Niesamowita atmosfera.