Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Batshuayi zadowolony z gry w Chelsea

Nowy nabytek The Blues w wywiadzie z oficjalna stroną klubową opowiedział o aklimatyzacji w nowym klubie, pracy z Antoino Conte i pierwszych golach w nowych barwach...

 

Batshuayi na pytanie jak czuł się pierwszy raz zakładając koszulkę Chelsea w środowym meczu z RZ Pellets, uśmiecha się szeroko i łamanym angielskim odpowiada:" Bardzo szczęśliwy!" Belg pracuje z nowymi kolegami dopiero od poniedziałku, lecz pod koniec już zgrupowania drużyny w Austrii, wydaje się w pełni zaklimatyzowany w nowym otoczeniu.

 

"Jest naprawdę świetnie" - mówi stronie klubowej. "Każdy z drużyny stara się abym poczuł się jak w domu i wszyscy starają mi się pomóc, nie tylko piłkarze, ale również cały personel klubu. Nawet piłkarze, którzy nie mówią po francusku, próbowali dla mnie to robić. Atmosfera jest naprawdę wspaniała."

 

"Z trenerem również mam świetne relacje. Już teraz czuję, że robię duże postępy pod jego wodzą. Jestem jeszcze młody, mam dopiero 22 lata i cieszę się, że pracuje z menedżerem, którzy pomoże mi się rozwinąć."

 

"Na treningach skupiamy sie bardzo dużo na ćwiczeniach fizycznych i taktyce, ale jest to na zupełnie innym poziomie, niż to czego doświadczyłęm w moich poprzednich klubach, ponieważ tutaj musisz być skoncentrowany na 100% przez cały czas."

 

Choć wywiad prowadzony jest w języku francuskim, Batshuayi przy każdej okazji stara się przetestować swój angielski i przekonuje, że nie zajmie mu sprawne posługiwanie się nowym językiem. "Sześć lub siedem miesięcy, bez problemu!" - śmieje się Belg.

 

Batshuayi wywrał już dobre wrażenie podczas swojego pierwszego meczu w barwach Chelsea przeciwko RZ Pellets, a teraz dorzucił dwie bramki w wygranym 8-0, zamkniętym sparingu przeciwko lokalnej drużynie Atus Ferlach.

 

"Czułem sie dumny, pierwszy raz występując w koszulce Chelsea." - powiedział

 

"Przed meczem trener powiedział mi, żebym wykorzystał to, czego uczyliśmy się na treningach. Myślę, że poszło mi całkiem nieźle."

 

"Byłem jedynie trochę zmęczony, ponieważ graliśmy ten mecz zaledwie dwa dni po moim rozpoczęciu treningów, ale czuję, że dzięki temu robię postępu, więc to nie problem."

 

"Miałem kilka świetnych okazji, więc trochę wstyd mi było schodzić bez bramki, ale na szczęście wczoraj już się to zmieniło!" - zakończył pozytywnym akcentem Batshuayi.

Źródło : chelseafc.com

22.07.2016 | 15:26 | Starkiller
0 komentarzy
Szukaj według tagów:
Batshuayi,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Brak komentarzy, bądź pierwszy !