Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Conte: Nauka i poprawa

Antonio Conte podzielił się swoimi spostrzeżeniami po swoim pierwszym meczu u sterów Chelsea, w którym The Blues ulegli Rapidowi Wiedeń 0-2. Wypowiedział się również na temat nowego nabytku klubu - N'golo Kante oraz sytuacji Juana Cuadrado.

 

Conte zaczął od pochwał w kierunku N'golo Kante, którego transfer z Leicester został ogłoszony tuż przed meczem. Nowy trener Chelsea wierzy, że pomocnik, który w barwach Lisów zaliczył fenomenalny poprzedni sezon, będzie ogromnym wzmocnieniem zespołu:

 

"Chciałbym powiedzieć, że Kante był naszym celem i z tego powodu cieszę się, że klubowi udało się go sprowadzić. Jest bardzo dobrym zawodnikiem, jest dobry technicznie, ma świetną wytrzymałość. Bardzo lubię takich piłkarzy, jeśli chcesz wygrywać zespół potrzebuje właśnie takich jak Kante, Matić, czy Mikel, którzy będą cięzko pracować dla drużyny."


"Uznaliśmy go za cel transferowy zarówno ja, jak i klub i uważam że może dać Chelsea bardzo wiele, przede wszystkim wzmocnić strefę, która jest niezwykle ważna, jeśli chcemy grać dwójką środkowych pomocników. Już pokazał w zeszłym sezonie, że potrafi grać z innym pomocnikiem u boku, więc uważam że udało nam się znacząco wzmocnić zespół."


"Wszyscy razem pracujemy nad wzmocnieniami składu. Wiemy, że tak czy inaczej musimy to zrobić, ale wolimy poczekać na nasze cele, niż pod wpływem emocji kupować zawodników, którzy nie dostosują się do naszej filozofii gry. "

 

"Więc tak jak powiedziałem, wolimy poczekać na odpowiedniego piłkarza, niż kupywać pod wpływem emocji, to nie jest dla mnie odpowiednie."

 

Conte wyjaśnił również, dlaczego spodziewał się bardzo ciężkiej przeprawy w Wiedniu:

 

"To był nasz pierwszy mecz i wiedziałem, że będzie bardzo trudny po trzech dniach podwójnych sesji treningowych. To były bardzo trudne sesje, w których skupialiśmy się wyłącznie na fizycznym i taktycznym aspekcie .Myślę więc, że to normalne że napotkaliśmy takie trudności, ale ani ja, ani piłkarze nie lubią przegrywać. "

 

"Myślę, że dzisiejszy mecz był bardzo ważny, ponieważ możemy się z niego wiele nauczyć. Niezwykle ważnym jest też przestawić nasze umysły. Przeszłość nie jest ważna, poprzez cieżką pracę musimy wypracować sobie teraźniejszość i przyszłość."

 

"Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w otwarciu nowego stadionu, ale nie jestem szczęśliwy z porażki. Chcę widzieć naszych kibiców szczęśliwych cały czas. Bedziemy ciężko pracować, ponieważ chcemy wrócić i walczyć o tytuł aż do ostaniej kolejki. Wiem, że jest jeszcze mnóstwo pracy do zrobienia, ale jesteśmy na to gotowi."


Włoch przekazał nam również trochę wieści na temat Juana Cuadrado, który jest łączony z przenosinami do Juventusu:

 

"Juan Cuadrado jest zawodnikiem Chelsea i niedługo powróci do klubu. Jest w naszym składzie i jestem bardzo szczęśliwy, mogąc mieć go w drużynie i trenować go. Chciałem go mieć jeszcze kiedy prowadziłem Juventus i powróci do nas już niedługo i będzie trenował razem z nami. Jest zawodnikiem Chelsea i zostanie z nami. Jeśli coś się zmieni dam wam znać."Źródło : chelseafc.com

17.07.2016 | 11:21 | Starkiller
5 komentarzy
Szukaj według tagów:
Conte, Kante, Cuadrado, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: wojtaz1986
2016-07-17 15:02:29

Z ruskimi miał zostać odwołany, gdzieś o tym czytałem.

Dodał: Patryk
2016-07-17 14:20:41

jeszcze z ruskimi gramy pod koniec

Dodał: Starkiller
2016-07-17 13:56:28

16 July - Rapid Vienna, 20 July - RZ Pellets, 28 July - Lverpool, 30 July - Real Madrid, 4 August - AC Milan, 7 August - Werder Bremen . Taki jest terminarz na oficjalnej stronie, mecz z Werderem dopiero dzisiaj ogłosili.

Dodał: Patryk
2016-07-17 12:47:38

a z ruskimi kiedy gramy?

Dodał: Starkiller
2016-07-17 11:46:20

W ogóle 3 dni po powrocie z USA i tydzien przed rozpoczeciem sezonu, zagramy jeszcze jeden sparing - z Werderem Brema na wyjezdzie.