Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Chelsea składa skargę na Marka Clattenburga

Za pośrednictwem swojej strony internetowej Chelsea potwierdziła, że złożyła oficjalną skargę na Marka Clattenburga w sprawie języka jakiego miał użyć w stosunku do naszego piłkarza.


Wbrew doniesieniom, które obiegły media na dwie godziny po niedzielnej potyczce z podopiecznymi Alexa Fergusona, Chelsea nie złożyła owej skargi natychmiast po spotkaniu lecz dopiero wczoraj po konsultacji prawniczej.

 

Chelsea Football Club złożył dziś na ręce FA oficjalną skargę w sprawie niewłaściwego języka użytego w stosunku do Johna Mikela Obiego przez sędziego Marka Clattenburga. Jest to wynik gruntownego śledztwa przeprowadzonego przez klub i prowadzonego przez radcę prawnego. W śledztwie wykorzystano wszystkie dostępne informacje włącznie z rozmowami z wieloma piłkarzami oraz członkami sztabu szkoleniowego.


Po niedzielnym ligowym spotkaniu z Manchesterem United członkowie zarządu szybko zostali uświadomieni (po wejściu do szatni drużyny gospodarzy), że pojawiły się oskarżenia dotyczące niewłaściwego języka skierowanego na piłkarza Chelsea FC przez Pana Clattenburga w trakcie meczu.


Członkowie zarządu rozpoczęli badanie szczegółów tych zarzutów, rozmawiali ze wszystkimi istotnymi dla sprawy piłkarzami i członkami sztabu szkoleniowego. Po tych wstępnych przesłuchaniach jasnym stało się, że musimy donieść o tej sprawie. Odpowiednią kolejnością było poinformowanie o incydencie obserwatora, co klub uczynił najszybciej jak było to możliwe. Decyzji tej klub nie podjął bez zastanowienia.


Po zgłoszeniu sprawy obserwatorowi klub i radca prawny przeprowadzili dalsze śledztwo. Po zakończeniu tego procesu podjęliśmy kolejny stosowny krok i złożyliśmy oficjalną skargę na ręce FA, dotyczy ona Johna Mikela Obi. Nie było wystarczających dowodów na pójście tą samą drogą w kontekście innego piłkarza pierwszego składu, który miał zostać słownie obrażony. [nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o Juana Matę, który miał usłyszeć od Clattenburga, że jest "hiszpańską pi**ą"]


Będziemy ściśle współpracować z FA i policją podczas ich dochodzeń. Ponieważ niedzielne wydarzenia są teraz przedmiotem tych dochodzeń nie możemy komentować sprawy do ich zakończenia.

 

Wydaje się być jasnym, że decyzja klubu została dokładnie przemyślana i dowody muszą być wystarczające, w innym wypadku zapewne klub nie porywałby się z przysłowiową motyką na księżyc. 

 

Pozostaje nam zastanowić się czy w procesie FA pójdzie tą samą drogą i skaże swojego człowieka tak samo jak zrobiła to w stosunku do Johna Terry'ego - tam również słowo było przeciwko słowu, a ostatecznie wyrok oparto na "prawdopodobieństwie graniczącym z pewnością".

Źródło : chelseafc.com / własne

01.11.2012 | 12:23 | Kuba
2 komentarzy
Szukaj według tagów:
Mikel, Clattenburg, Chelsea, man utd, Terry, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: Fantom
2012-11-02 13:44:15

Dobry ruch ze strony Chelsea. Pokazujemy że nie warto nas oszukiwać :))

Dodał: Kisiel
2012-11-01 12:44:39

Wtedy Fergie straci człowieka na boisku. Zostanie tylko niezniszczalny Webb. Osobiście rzygam już tym rasizmem ale skoro Terry\'emu się dostało za, jak piszesz Kuba, \"prawdopodobieństwo graniczące z pewnością\", to dlaczego Chelsea nie powinna skorzystać.