Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Konferencja prasowa Di Matteo

Roberto Di Matteo wypowiedział się na temat bieżących spraw na dzisiejszej konferencji prasowej.

Pierwszym temat był oczywiście niedzielny mecz na Villa Park. Włoski menedżer nie będzie miał do dyspozycji tylko Marko Marina podczas spotkania z City o Tarcze Wspólnoty.

Niemiecki zawodnik doznał kontuzji, przed zeszłotygodniowym meczem z Brighton, uraz okazał się na tyle poważny, iż Marko nadal nie może grać na najwyższych obrotach. Możemy jednak oczekiwać powrotu i gry Juana Maty, Oriola Romeu, Daniela Sturridge’a i Ryana Bertranda. Bardzo prawdopodobny jest także debiut Edena Hazarda w oficjalnym spotkaniu The Blues.

“Każdy, oprócz Marko Marina jest zdolny do gry, ostateczny skład wybiorę jutro, po ostatnim treningu.”

“Na pewno będzie to mocny skład, musimy jednak pamiętać o tym, że różni zawodnicy są na różnych etapach przygotowania do sezonu.”

“Cały czas jest rywalizacja o miejsce na boisku, a ja staram się, aby każdy miał równe szanse. Mamy kilku graczy, którzy dopiero wrócili z Igrzysk i zajmie to trochę czasu, aż znajdą odpowiednie miejsce na boisku. Są także nowi gracze, oni jednak w większości są z nami od początku i zaznajomieni są ze wszystkim.”

Jako zwycięzcy Premier League to City są raczej faworytem tego spotkania, Di Matteo oczekuje bardzo trudnej przeprawy z chłopcami Roberto Manciniego.

“Wszyscy będą się nastawiać na mecze z nimi. Mają świetny skład, dobry zespół, jednak jeżeli jesteś już na szczycie, to bardzo trudno jest się tam utrzymać. Będzie wiele zespołów, które za wszelką cenę będą chciały zdobywać punkty właśnie z City.”

“W zeszłym sezonie dzieliła nas wielka różnica, jednym z większych wyzwań na ten sezon dla nas, to aby coś z tym zrobić. Dwadzieścia pięć punktów to bardzo dużo, zdecydowanie za dużo.”

“Obecnie w Premier League jest bardzo dużo świetnych zespołów, wydaje się, że liga z każdym rokiem staje się bardziej zbalansowana. Wiele drużyn ma świetne zespoły, to wielkie wyzwanie rywalizować z nimi wszystkimi.”

“Oczywiście to spotkanie nie daje żadnej odpowiedzi, jaki będzie nasz sezon, nie jest żadnym prognostykiem, jednak jak w każdej rywalizacji będziemy walczyć, obie drużyny chcą zwycięstwa. Ktokolwiek jednak zwycięży, nie będzie to dla niego oznaczało kolejnych trofeów, zawsze jednak lepiej rozpocząć sezon od dobrego meczu.

Wraz z Oscarem, który ma jeszcze dołączyć do drużyny, Di Matteo wierzy, że będzie posiadał zespół zdolny do wszystkiego.

“Oglądałem go podczas Igrzysk, ale także przed ich rozpoczęciem i jestem pewny iż da dużo jakości naszej drużynie. Jest jeszcze młodym zawodnikiem, będzie mógł się wiele nauczyć od wszystkich, którzy są w klubie.”

“Wiele trofeów jest do zgarnięcia w tym sezonie, mamy bardzo zmotywowany i głodny sukcesów zespół”

Di Matteo dał także do zrozumienia, iż nadal jest zainteresowany wzmocnieniem zespołu. Głównym celem będzie napastnik, co oznacza, iż Lukaku zostanie wypożyczony.

“Na tym etapie kariery najważniejsze jest, aby grać. To mogłoby być nie możliwe obecnie tutaj, więc wypożyczenie, to najlepsza opcja dla Romelu.’

“Na kilku pozycjach mamy jeszcze pewne braki, obserwujemy zatem dwóch młodych graczy, wszystko jednak się okaże, kiedy okno transferowe będzie już zamknięte.”

Kolejnym zawodnikiem, którego przyszłość była szeroko komentowana jest Daniel Sturridge, Di Matteo potwierdził jednak, że młody anglik znajduje się w jego planach.

“On jest częścią zespołu, nadal ma wiele do zaoferowania. Oczywiście musi się jeszcze wiele nauczyć, mamy nadzieję, że będzie się dalej świetnie rozwijał, i zostanie gwiazdą.”

“Daniel ma umiejętności, aby grać na więcej niż jednej pozycji, sam deklaruje, że chciałby grać jako dziewiątka, na tej pozycji jest jednak duża rywalizacja, ale to bardzo dobrze. Kiedy sezon się już rozpocznie zobaczymy kto zwyciężył w tej rywalizacji.

Źródło : chelseafc.com

10.08.2012 | 17:28 | MichałK.
6 komentarzy
Szukaj według tagów:
di matteo, oscar, tarcza wspólnoty, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: booch
2012-08-12 13:28:58

Jakie LFC. Chyba sobie ktoś jaja robi. Już z firmowego kompa domowego i komórki zagłosowałem na Arsenal. Naprawdę nie miałbym co robić tylko oglądać drwali z LFC do finezji Arsenalu.

Dodał: Lucaas
2012-08-11 23:39:52

http://www.canalplus.pl/sport/oferta-sportowa jakbyscie mogli zagłosujcie na mecz Liverpoolu w tej ankiecie

Dodał: Fantom
2012-08-11 10:01:21

Szkoda że bez Marina, fajnie ożywiał naszą grę jak był..

Dodał: MichałK.
2012-08-10 19:21:29

Rzeczywiście, sory, ale to chyba dlatego, ze śpieszyłem sie i nie miałem czasu żeby to przeczytać w całości, a chciałem aby się to ukazało, bo kilka ciekawych info zawiera.

Dodał: Kisiel
2012-08-10 18:01:35

Narzekam na ciebie, a sam dwa razy pod rząd napisałem \"tekst\". Widzisz, co twój artykuł robi z ludźmi? :D

Dodał: Kisiel
2012-08-10 18:00:47

Wybacz Michale ale miałem ochotę skoczyć przez okno, kiedy czytałem ten tekst. Paskudnie poskładany tekst. Radzę napisać go od nowa i zważać na składnię i styl, ponieważ wygląda jak skopiowane z tłumacza google.