Chelsea.pl - polski serwis Chelsea FC


  • 1 |
  • 2 |
  • 3 |
poprzedni Stop Następny
2017-07-17 15:32:28 | Starkiller
5 komentarzy


  Bournemouth 3:0 (D)
26.12.2016r. godz. 16:00


 

Następny mecz:
 
Stoke City (D)
31.12.2016r. godz.16:00


 

brak ankiet

Malouda kontra stary znajomy

Florent Malouda zmierzy się w dzisiejszym spotkaniu ze swoim byłym kolegą z drużyny narodowej, którym jest oczywiście Thierry Henry.

Flo stwierdził, iż Henry ma jeszcze bardzo dużo do zaoferowania MLS. Legendarny napastnik Arsenalu opuścił europę w 2010 roku, kiedy przeszedł z FC Barcelony do NY Red Bulls, po czym stał się jednym z ważniejszych ambasadorów amerykańskiego soccera. Dla Maloudy nie było niespodzianką, że Henry zdecydował się kontynuować swoją karierę za oceanem.

“Nawet przed tą przeprowadzką wiedzieliśmy, że bardzo lubi Nowy Jork, więc nie było to dla mnie zaskoczenie, że zdecydował się na transfer do Red Bulls.”

“Od tamtąd wydaje się bardzo szczęśliwy z nowego miejsca zamieszkania i z nowego stylu życia. Widziałem się z nim kilka razy, kiedy wrócił trenować z Arsenalem, oraz kiedy wybrałem się do szpitala, do Erica Abidala, on też tam był, więc jesteśmy w stałym kontakcie, a on jest naprawdę szczęśliwy, bardzo szczęśliwy.”

“Nie wydaje mi się by zbyt wcześnie zdecydował się na transfer do MLS, wygrał przecież wszystko w Europie. W Arsenalu jest legendą, z reprezentacją zdobył Mistrzostwo Świata oraz Mistrzostwo Europy, jest także jej najlepszym strzelcem w historii.”

“Thierry bardzo mi pomógł kiedy stawiałem swoje pierwsze kroki w zespole narodowym.”

Dla Maloudy dzisiejszy mecz to kolejny krok do odzyskania pełnej sprawności fizycznej, przyznaje jednak sam, że musi jeszcze nadrabiać zaległości względem innych z powodu dłuższego urlopu spowodowanego występami na Euro.

“Dołączyłem do reszty trochę później z powodu Euro. Byłem na wakacjach w Brazylii i przyleciałem prosto do Seattle z Rio. Nadal jednak nadrabiam zaległości fizyczne, pomimo tego, że były to krótkie wakacje to, aby być gotowym na 90 minut gry trzeba swoje przepracować.”

“Trenujemy ciężko i intensywnie, jednak jak na razie nie jesteśmy w stanie zagrać dłużej presingiem, czy szybkim tempem. Dlatego mamy jeszcze trochę pracy do wykonania, by być gotowymi na start sezonu.”

Źródło : chelseafc.com

25.07.2012 | 23:05 | MichałK.
1 komentarzy
Szukaj według tagów:
Malouda, henry, ,

Aby dodać komentarz musisz się zalogować !

Dodał: piomaster011
2012-07-25 23:52:38

Malouda odpoczął i pokazał bardzo dobra gre w meczu z psg, myśle że mógłby dzisiaj grać nawet przez dłuższy okres czasu, mysle ze 3-1 dla Chelsea bramki Hazard Piazon Malouda i Henry ;)